Do Estonska opět bez karantény

Aktuální stav cestování občanů ČR do Estonska se opět změnil. Po zhoršení před dvěma týdny, kdy vstoupilo v platnost opatření, kdy občané ČR museli po příjezdu do Estonska do karantény, přichází opět zlepšení situace a občané ČR nemusí nyní po příjezdu do Estonska do karantény, což zatím platí pro cesty do Estonska v období od 20. července do 26. července 2020.

Do Estonska mohou bez povinné karantény přijet jen občané těch zemí EU, které za poslední dva týdny (aktualizováno vždy v pátek) dosáhne maximálně 15 nakažených novým koronavirem na sto tisíc obyvatel, situace se reviduje každý týden v pátek.
Při návratu z Estonska do Česka není potřeba negativní test na koronavirus, ani není třeba nastoupit čtrnáctidenní karanténu. Situace se často rychle mění a tak si raději aktuální stav si raději ověřte na webu Ministerstva zahraničí ČR.

Seznam zemí i se současnou hodnotou indexu nakažených novým koronavirem na sto tisíc obyvatel a vyznačením, zda občané té které konkrétní země mohou do Estonska cestovat bez následné karantény najdete zde
https://vm.ee/en/information-countries-and-quarantine-requirements-passengers%20